Pääkallo

F-liigan uudet verkkosivut

Kai siinä on joku velvoittava perinne, että joka kausi pitää aloittaa jonkinlaisella tulospalvelusotkulla
Yritin keksiä jotain vastausta, joka ei sisällä suoraa vittuilua fliigalle, mutta ei tullut mitään mieleen.
 
Liigan tulospalvelun kanssa on ollut ongelmia verkkosivun uudistuksen myötä. Viestintäpäällikkö Ilari Isotalo kertoi, että mikä on mennyt pieleen.

Kun projektiin lähdettiin kesällä, niin tiedettiin, että verkkosivu ei tule olemaan syksyllä täysin valmis missään nimessä
Mitä helvettiä 😂

Oisko ollut mitään jos olisi testailtu tätä sivustoa siellä taustalla tai heitettyä tää kaikkien käyttöön beta-versiona, eikä olisi laitettu sivustoa heti liveksi?

En käsitä miten kaikki asiat voidaan vetää joka kerta näin vituiksi ja sit joudutaan selittelemään. Kyllä itseäni ainakin hävettäisi jos omassa palkkatyössäni olisin joka kuu naurunalaisena.

Nähtävästi jos liittoon/fliigaan haluaa töihin, niin yhtenä vaatimuksena on oltava hyvä taito selittää mustaa valkoiseksi.
 
Tuossa boldatussa tiivistyy olennainen. Ja mitä hittoa se meinaa ettei pre seasonilla voi testata kunnolla tulospalvelua(kaan)? Näemmä valittu yhtä ketterä ja luotettava toimija kuin liitto ja liiga itse. Kun standardit on alhaalla.. En haluaisi olla ilkeä enkä oikeastaan olekaan, mutta itsellänikin alkaa olla luotto noihin toimijoihin aika vähissä mitä tulee yleisön palveluun.

Tiedottamisen puutteesta olisi voinut ja pitänyt jutussa grillata. Kesää ei suoraan syytetty, mutta varmaan vuodenaika kuitenkin osasyyllinen..
 
Eihän salibandyliitolta tule mitään valmista. Pari vuotta sitten tuli pöytäkirjaohjelma ottelutapahtumiin niin sekin oli aivan keskeneräinen saapuessaan ja tuskin on vieläkään aivan mitä halutaan.
 
Saisko tonne taustalle soimaan Benny Hillin teemamusiikin?
 
Jotta voit kirjoittaa viestejä, sinun täytyy rekisteröityä foorumille. Rekisteröityminen on ilmaista, helppoa ja nopeaa. Rekisteröidy tästä.
Takaisin
Ylös