Pääkallo

Naisten liigakausi 2025-26

Muistutuksena vielä kaikille Kameleontenista. Riisukaa mielellään ulkokengät ja päällysvaatteet jo ulkona.

1. Ulkokengät riisutaan viimeistään pukuhuonekäytävän alussa. Myös katsojat ja tukijoukot riisuvat kengät viimeistään pukuhuonekäytävällä, urheilutiloissa liikutaan ainoastaan sisäkengillä tai sukkasillaan. Ulkovaatteita saa tarpeen mukaan tuoda urheilutilan laidalle. Poistuessaan ulkovaatteet saa tarvittaessa pukea kentän laidalla, mutta kengät vasta pukuhuonekäytävällä

 
Kamelonten vaikutti uudelta hallilta. Onko se tarkoitettu pelkästään harjoitushalliksi? Jos on, miksi siellä pelataan pääsarjan otteluita? Vai onko kyseessä suunnittelumoka eli on kuviteltu, ettei sabaa kuitenkaan käy katsomassa kuin kourallinen tervejalkaisia aikuisia? Asioita voitaneen vielä yrittää parantaa, jos hallin vaihto ei ole mahdollista. Näyttää olevan aika monta huonoa katsojakokemusta ko hallista.
 
1000103477.jpgTähänkö on tultu!? Joku siellä Starsin toimistolla ilmeisesti lukee tätä keskustelupalstaa ja nyt tehdään karttapohjaa, jolla löytää "aarteen" luokse!! 🙈

Vakavasti ottaen ihmettelen näitä liigalisenssi sekoiluja FLiigan puolelta. Ensin tämä O2 säätö, jossa ihmettelen ettei FLiiga ole ollut huolissaan jo aiemmin Kesällä tästä asiasta. Sitten myönnetään pelilupia halleihin, jotka eivät millään täytä krtiteerejä, eikä tämä koske vain Starssia.
 
Siinä olis naapurissa vanha Leppävaaran liikuntahalli, jossa Oilersin naiset aikoinaan liigaotteluitaan pelasivat. Useamman sadan istumapaikan kiinteä katsomo ja lisäksi löytyy selostuskoppia ja valmiit kahvilafasiliteetit aulasta. Miinuksina toki alustana parketti (mattotalkoita pukkais) ja turva-alueet tuolla salibandyssa olis luokkaa Jyväskylän Monnari..
 
Jotta voit kirjoittaa viestejä, sinun täytyy rekisteröityä foorumille. Rekisteröityminen on ilmaista, helppoa ja nopeaa. Rekisteröidy tästä.
Takaisin
Ylös